Autorizācija

Lietotājvārds

ParoleJūs neesiet reģistrējies?
Spiediet ŠEIT lai reģistrētos.

Aizmirsāt paroli?
Pieprasiet jaunu ŠEIT.

Shoutbox

You must login to post a message.

04/06/2023
Kaspars Kazemaks divreiz labo M35 400m barjeru rekordu Londonā. Priekšskrējienā 55.63,šodien finālā 55.32 (SEAA championship Walton)

21/03/2023
Ir veikts rezultātu pārrēķins pēc vecuma koeficientiem, un atrasti atbilstošie IAAF punkti. tas pie attiecīgā jaunuma:LSVS 60. SPORTA SPĒLES

03/03/2023
Sacensību oficiālā programma pievienota pie attiecīgā jaunuma.

09/02/2023
Nu var reģistrēties jūdzes soļojumam!

30/11/2022
Laikam 60.sporta spēļu programma.kas pumlicēta, ir projekts.

Shoutbox Archive

Sporta veterāni ar sauli un sportu sirdī tiekas Jēkabpils stadionā

sacensības Meistarība nav vienreizējs gājiens, tā ir ieradums. (Shaquille O’Neal)
Ar vārdu ,,meistarība’’ sevi apliecinājuši daudzi Latvijas sporta veterāni ne tikai savā dzimtenē, bet arī plašajā pasaulē. Pateicoties kuplajai, draudzīgajai un sportiskajai vieglatlētu saimei Latvija ir kļuvusi pazīstama daudzu ārzemnieku acīs. Tā tas apstiprinājās arī vienā no pēdējiem sportiskajiem pasākumiem Turīnā. Šajās vispasaules veterānu sporta spēlēs daudzi konkurenti bija izbrīnīti, kā no tik mazas valsts var nākt tikt daudz medaļnieku. Konkurenti pat nenojauš, ka treniņdarbs, mērķu sasniegšana un rezultāti, ko Latvijas vecmeistari iegulda sevī, nāk no milzīga gribasspēka, iedrošināšanās, stingra rakstura, augstu mērķu uzstādīšanas un to sasniegšanas.
Lai apliecinātu savu meistarību treniņprocesos ir nepieciešamas arī sacensības, kuru Latvijā vecmeistariem netrūkst. Par to sportistu vārdā liels paldies Latvijas Sporta veterānu savienībai, Latvijas Vieglatlētikas veterānu asociācijai un Līvānu, Preiļu, Kuldīgas, Ventspils, Valmieras, Kokneses un Jēkabpils sporta aktīvistiem, kuri gadu no gada organizē vairākus satikšanās posmus vieglatlētikā veterāniem.
Viens no noslēdzošajiem sezonas posmiem vieglatlētikā aizvadīts saulainajā Jēkabpils stadionā, kurā risinājās II Jēkabpils atklātais veterānu čempionāts. Vairāk kā 100 Latvijas un Lietuvas labākie, izcilākie un atsaucīgākie sportisti vienkopus pulcējās sirsnīgajā atklāšanas parādē, kurā neiztika bez sportiskā sveiciena, jubilāru sumināšanas un Ineses Lazdānes vadītā tautas deju kolektīva ,,Sadancis’’ priekšnesuma.
Lai arī daudzviet Latvijā bija apmācies un līņāja lietus, sportistus stadionā sildīja saule, bet acis priecēja kārtējais satikšanās prieks – vienkāršā, sportiskā un draudzīgā atmosfērā. Visas dienas garumā sportisti savā meistarībā mērojās 100m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, 5000m skriešanas distancēs, soļotāji sevi apliecināja 3000m un 5000m soļojumā, tehnisko sporta veidu vecmeistari cīnījās tāllēkšanas, augstlēkšanas, lodes grūšanas, šķēpa un diska mešanas sektoros. Vērtēšana disciplīnās notika pēc noteiktām koeficientu tabulām, kā arī pēc absolūti labākā (reālā) rezultāta savā vecuma grupā. Nominēti tika arī vieglatlētikas disciplīnu līderi un līderes.
Par II Jēkabpils atklātā veterānu čempionāta uzvarētājiem 100m skrējienā kļuva Dace Faituša (Jūrmala) un Guntis Grantiņš (Liepājas SSK). Absolūtie uzvarētāji distancē – Ludmila Nefjodova -Volkova (Daugavpils) un Guntis Grantiņš (Liepājas SSK). 400m distancē pēc koeficientu vērtējuma čempionu titulus izcīnīja Aigars Vilnītis (Jūrmala) un Leontīne Vītola (Līvāni). Līderu balvas saņēma – Ludmila Nefjodova –Volkova (Daugavpils) un Aigars Vilnītis (Jūrmala). 800m skrējienā ātrākā pēc koeficientu vērtējuma – Mārīte Kozlovska (Rēzekne), pēc reālā rezultāta – Sarmīte Cīrule (LSC). 1500m un 5000m distancē kungiem labākie attiecīgi pēc koeficientu un absolūtā vērtējuma - Voldemārs Pinka (Daugavpils) un Ainārs Kvedaravičs (Koknese). 3000m distancē dāmām titulētākās – Ludmila Tokareva (Daugavpils) un Iveta Malta (Viļāni). Soļošanas arēnā 3000m distancē dāmām goda pjedestāla augstāko pakāpienu iekaroja Inta Liepa (Bauska) un Aija Rogāle (Jēkabpils), kungiem 5000m abus titulus izcīnīja Normunds Ivzāns no Preiļiem. Augstlēkšanas sektorā visatsperīgākie bija ventspilnieks Valdis Cela un līvānietis Vladimirs Poļakovs, savukārt dāmām čempioncienīgu dubulttitulu izcīnīja Laila Pētersone no Tukuma. Tāllēkšanā tālākos lēcienus sektorā demonstrēja Laila Pētersone (Tukums) un Aigars Vilnītis (Jūrmala), bet pārrēķinot rezultātus pēc sportistu vecuma koeficienta uzvaras svinēja – Valdis Cela (Ventspils) un Leontīne Vītola (Līvāni). Šķēpu dienas garumā vistālāk raidīja un balvas savā īpašumā saņēma Vilmārs Bukšs no Rīgas, dāmām nepārspēta abos vērtējumos – Ilona Kojaloviča no Babītes. Vislielākā dalībnieku rosība notika lodes grūšanas sektorā, kurā spēcīgāko dāmu un vīru kārtā līdera nominācijas, ņemot vērā arī rīka smagsvaru, saņēma Santa Jokuma (Varakļāni) un Normunds Skangalis (Koknese), bet Maija Jakobsone no Rīgas un jelgavnieks Ilgonis Miķelsons aplausus saņēma par uzvaru koeficientu noteiktajā sistēmā. Diska sektorā dubultuzvara jūrmalniekam Aldim Putnam, savukārt dāmu duelī uzvara Maijai Jakobsonei (Rīga) pēc koeficientu sistēmas, bet absolūtā uzvara Santai Jokumai (Varakļāni).
Paldies visiem dalībniekiem, kuri ar prieku, sirsnību un enerģiski sportisko dzirkstelīti atbalstīja mūsu čempionātu. Mēs organizatori varam paveikt milzīgus darbus ar lielu apņemšanos, aizrautību un mīlestību par to ko darām, bet jebkurā gadījumā vissvarīgākais ir dalībnieki un viņu sacenšanās prieks!
Šis sportiskais pasākums paliks atmiņā ar pretimnākošiem tiesnešiem Aivara Nora vadībā un galvenokārt atsaucīgiem un foršiem sporta veterāniem – draugiem!
Tiekamies un atbalstam I Latgales čempionātu senioriem vieglatlētikā, kas notiks 14. septembrī Daugavpils novada Višķu stadionā.

Aiva Jakubovska
sacensību saimniece

Komentāri

Nav pievienotu komentāru.

Pievienot komentāru.

Lūdzu autorizējaties lai pievienot komentāru.

Reitingi

Reitings ir pieejams tikai lietotājiem.

Lūdzu, ielogojatiesvai reģistrējieties lai varētu balsot.

Nav pievienoti reitingi.
Ielādes laiks: 0.04 sekundes
5,967,161 Unikāli apmeklētāji