Autorizācija

Lietotājvārds

ParoleJūs neesiet reģistrējies?
Spiediet ŠEIT lai reģistrētos.

Aizmirsāt paroli?
Pieprasiet jaunu ŠEIT.

Shoutbox

You must login to post a message.

14/08/2022
Gaidām 8.LČ Tukumā komandu vērtējumu.

29/07/2022
Jā,Maestr50,iespēj
ams Tev taisnība.

28/07/2022
Spridzānam un Ermičam šķēpa mešanā vienādi vecuma koeficienti lai gan vecuma starpība ir 4 gadi.Jāatrod kļūda.

11/07/2022
uz 51.47 (https://www.thepo
werof10.info/resul
ts/results.aspx?me
etingid=472449&even
t=400&venue=Gilling
ham&date=10-Jul-22)

11/07/2022
Sveicieni visiem kuri pārstāvēja valsti pasaules čempionātā. Ja vēl Razgalis nav izdomājis uzskriet arī 400m tad vakar Anglijā (Gillingham) Kaspars Kažemāks ir uzlabojis savu M35 rekordu

Shoutbox Archive

Ir 2021. gada pavasaris …

Ir 2021. gada pavasaris.
Kāds tad noskaņojums ir LVVA biedriem, valdei?
LVVA ierindas biedra interpretācija.

Arī šis pavasaris ir atnācis ar optimismu un cerībām. Mums - arī ar gaidām uz pilnvērtīgu vasaras vieglatlētikas sezonu.
Vismaz tiem biedriem (kuru joprojām ir visai krietns pulciņš)), kuriem pirms nu jau daudziem gadiem bija tas gods papildināt oktobrēnu rindas (tādējādi uz mūžu kļūstot par V.I.Ļ.-a mazbērniem) 22. aprīlis asociējas ar tādu īsta pavasara iestāšanās datumu. Tolaik tieši ap šo laiku skolniekiem sākās vieglatlētikas sezona - ar ikgadējām masveida pavasara krosu sacensībām. Skolās, rajonos. Tad vēl nereti vīdēja arī sniega baltums. Un bija tāds izteikta vasaras tuvošanās sajūta.
Ceram, ka šāgada pavasarim nostiprinot savas pozīcijas, savu darbību vismaz piebremzēs pandēmijas vīruss / Cvd19. (Pirms gada tā tas bija.) Šoreiz nozūdot uz visiem laikiem.

[[Ir taču vēsturiski precedenti , kuri mums ļauj lolot tādas cerības. Tā tas (par laimi) notika pirms simts gadiem. Par laimi - jo toreiz, pēc apmēram (tikai) pusgada intensīvas globālas postošās darbības, savu daudz iznīcinošāko darbību “pārtrauca” 1.PK / WWI beigu posmā ar ASV karakalpiem Eiropā (un pēc tam – visā pasaulē) ievazātais, ārkārtīgi nāvējošu pandēmiju izraisījušais Spāņu gripas vīruss.
Īsā laikā (pusgads), inficējot 2 miljardus, vīruss paņēma ap 20 miljonus pārsvarā gados jaunu cilvēku dzīvības. No tiem - apmēram 8 miljonus Spānijā.
(The Invisible Invaders, P.Radetsky, 415 p. :
“… In Europe, fueled by the huge influx of American troops, the flu (virus) spread from France to England, then to Spain, where it killed 8 million people.. ; … So around the world the pandemic ran its tours. While devastating, and incredibly widespread, it was blessedly short.
By the beginning of 1919 it was virtually gone, vanished as mysteriously as it had come. Yet the wake it left was cavernous …. Worldwide , as estimated two billion people were sruck, and at least twenty million-died….
p.231.”)
Ir pagājuši simts gadi.
Diemžēl, tagadējās pandēmijas laikā, valdību piemērotie piespiedu pasākumu arsenāls vīrusa izplatības apkarošanas un ierobežošanas jomā, salīdzinot ar to pandēmiju, neko sevišķi jaunu un efektīvu nepiedāvā. Protams, tagad cilvēce ļoti cer uz vakcinēšanās kampaņām. Par ko tolaik nevarēja būt ne runas, jo pats vīruss tika nodefinēts tikai 1933. gadā. Un par operatīvi radītu pretvīrusa vakcīnu tolaik nevarēja būt ne runas.
Diemžēl, kopumā cilvēcei arī pēc 100 gadiem vīrusam (lai arī citam) diktēt savus noteikumus, un likt tam ātri atkāpties un kapitulēt, neizdodas sevišķi pārliecinoši.
Un tāpat kā pirms simts gadiem, mums, iespējams, ir jāpaļaujas ne tikai uz saviem spēkiem, uz savu veselo saprātu. Bet varbūt arī uz kaut ko augstāku - uz nereti piesaukto Dieva Palīgu. Tātad, sargāsim paši sevi (kaut vai stiprinot savu imunitāti ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā), tad arī Dievs mūs sargās.

Mums tomēr ir pamats cerēt, ka:
Valdības pasākumi, kaš līdz šim orientēti pārsvarā uz sabiedrības visa veida aktivitāšu slāpēšanu, visai drīz tiks atcelti ;
Pa pusei jau sastindzinātajai Latvijā atkal tiks ļauts atdzīvoties ;
Līdz ar to (lai arī ) nestandarta olimpiskajā gadā arī LVVA biedriem būs pilnvērtīga vasaras vieglatlētikas sezona, ar startiem skrejceļos un sektoros ….
Pēc ieilgušās attālināšanās zūmojoties, mītingojoties, LVVA varētu būt saistoša jebkāda jauna, situāciju konkretizējoša informācija. Arī liecība tam, ka mūsu organizācija, tās vadība darbojas lietišķi un mērķtiecīgi.
… Par organizāciju laikam gan gandrīz visu izsaka skatāmais www.lvva.lv (MLā) – saturs, noformējums. Tur skatāmais vieš optimismu. Ir iespaids, ka tieši tagadējos sarežģītajos laikos LVVA valde ir it kā ieguvusi otro elpu. Liekas, šogad valdes darbība tā ir kļuvusi mērķtiecīgāka, atbildīgāka, sakārtotāka, konkrētāka. Ka ir pārskatīti un pārlikti tās darbības akcenti.
Progress Ir jūtams vairākās darbības niansēs:
ir piestrādāts pie LVVA biedru uzskaites / reģistra ;
vieglatlētikas rekordu (ar LVVA statūtiem noteikts uzdevums) reģistrēšana , apstiprināšana, publiskošana (no šā procesa tagad vismaz ir jau skatāmāks gala produkts – rekordu tabula) ;
ir pieejami regulāri un savlaicīgi atbilstoši noformēti ar likumu un statūtiem biedrībai noteiktie obligāto pasākumu (biedru sapulces, valdes sēdes) obligātie pavaddokumenti. (Cerams, tas ir pietiekoši, lai turpmāk izpaliktu līdz šim tikai pašu radītās problēmas sadarbībā kaut vai ar uzņēmumu reģistru / UR) ; … .
Liekas, viss notiek. Bet vienmēr ir (vēl neizmantotās) rezerves. Arī MLa varētu būt vēl efektīvāks, ietekmīgāks, vispusīgāks organizācijas darba instruments, ja tās (satura) veidošanā vairāk iesaistītos arī LVVA ārpusvaldes, jeb ierindas biedri.
Vietu varētu atrast visiem LVVA biedru iesūtītajiem (dažāda satura – rediģētiem, vai nerediģētiem) materiāliem. MLas saturs tiktu biežāk atjaunināts, būtu daudzveidīgāks, lasītājam interesantāks un noderīgāks. Iespējams, ne visiem materiāliem būtu jāparādās www.lvva.lv galvenajā – Jaunumu logā. Bet lielākajai daļai – gan. Pagaidām nav to materiālu mums tik daudz.
Piemērs. Šo rindu autoram palaimējās izlasīt mūsu Ogres sporta soļotāja Jāņa Kaprāļa reģionālā laikrakstā turpinājumos publicētu analītisku rakstu “Seniori vēlas nākotni soļošanai”. Šis adekvāti ilustrētais materiāls par senioru soļošanas sportu noteikti iederētos arī www.lvva.lv .
Ne jau valdei vienai brīvprātīgā sabiedriskā organizācija ir jāizdara viss. Arī mūsu uz biedru biedriskuma principiem balstītā organizācijas savas intereses var pietiekami efektīvi realizēt var tikai ar biedru vairākuma vairāk vai mazāk konkrētu praktisku iesaistīšanos uzdevumu izpildes gaitā. Sniedzot konkrētu atbalstu valdei
Uzskaitē Mums nu jau ir vairāki simti biedru. Iespaidīgs tā saucamo iekšējo rezervju avots. Paraugu, kā šādas iekšējās rezerves (biedru iniciatīvu; praktisku līdzdarbošanos) principiāli un konsekventi aktivizēt, netrūkst.
Kaut vai: IEKŠĒJO REZERVJU MEKLĒJUMOS --> Link

Šo nelielo apceri noslēdzot, atkārtojoties vēl un vēl – cerēsim, ka mums tiks dota iespēja aizvadīt pilnvērtīgu vieglatlētikas vasaras sezonu. Un gadu noslēdzot – biedriem tikties klātienē LVVA gadskārtējā biedru (kop)sapulcē.

22Apr2021 / rediģēts – 29Apr2021

Valdis Liede
diletants literāts (pseidonīms)
gadījuma rakstura fizkultūrietis


PS Vēl - par procesiem un procedūrām.
Protams, būtu bijis labāk, ja šīs rindas MLā būtu Ievietojis nevis šo rindu autors (kaut arī it kā korekti - izmantojot viņam piešķirtās LVVA MLas administratora tiesības.) Tomēr, būtu vēlams atrunāt - kādos gadījumos, un cik regulāri / bieži šādas ne-galvenā administratora tiesības (bez redaktora akcepta) būtu lietderīgi / nepieciešami izmantot.
Kā jau katrā daudzmaz nopietnā publiskā izdevumā (vai tas būtu iespiestā / drukātā ; vai elektroniskā formātā) vairākumam publicējamo materiālu pirms to publicēšanas būtu jāiet caur MLas redaktora (valdes loceklis) rokām. Kurš tad, ar vai bez rediģēšanas, tos akceptētu un publicētu (virzītu publicēšanai) to. (Vai arī atzītu materiālu par neaktuālu, organizācijas interesēm nevēlamu.)
No savas pieredzes (arī savulaik piedaloties LSVS MLas veidošanā) – lai varētu nodrošināt uz sabiedriskiem pamatiem veidotas MLas pietiekami nepārtrauktu / operatīvu un kvalitatīvu atjaunināšanu, vajadzētu būt vismaz (mazākais) diviem procesa nepārtrauktību nodrošinošiem cilvēkiem. ( MLas redaktors / korektors ar iespējām veikt arī administratora funkcijas; administrators – ar tiesībām veikt arī redaktora funkcijas). Domājams, ka jau tagad reportieru / satura materiāla piegādātāju atrastos gana daudz.
No pieredzes arī no šo rindu publicēšanas - vairumu materiālu pirms publicēšanas kādam tomēr vajadzētu, vismaz, pārskatīt "ar svaigu aci". Autoram pārlasot paša radīto tekstu kādu laiciņu pēc tā publicēšanas, materiālu nācās pierediģēt / koriģēt. Tekstu pārlasot, “krita acīs” publiskam materiālam nepieļaujami daudz kļūdu (pārrakstīšanās, teikumu konstrukcija, un ne tikai …).
Tas protams nenozīmē, ka jau rediģētais (29Apr21) teksts ir bez kļūdām un nepilnībām. Nerunājot nemaz par jebkura autora vienmēr apstrīdamo idejisko / ideoloģisko ievirzi.

Komentāri

146 #1 GuntiZ
25/04/2021 15:58:01
Atbalstu ideju par biedru veidoto (arī lasīto) rakstu un informācijas publicēšanu LVVA mājaslapā. Arī tādu rakstu, kuri ir pārpublicējami no citām mājas lapām vai drukātiem izdevumiem.
Jā ir šāda informācija, lūdzu sūtiet uz un tā tiks publicēta.

Pievienot komentāru.

Lūdzu autorizējaties lai pievienot komentāru.

Reitingi

Reitings ir pieejams tikai lietotājiem.

Lūdzu, ielogojatiesvai reģistrējieties lai varētu balsot.

Nav pievienoti reitingi.
Ielādes laiks: 0.05 sekundes
5,471,594 Unikāli apmeklētāji